Nowotwory i ich przyczyny oczami:

 

1.) Dr med. Stefan Rastocny:

 

„Istnieją dwa rodzaje raka, które występują bardzo często, a których, myślę, bazując na swoich dotychczasowych doświadczeniach, można w prosty sposób uniknąć. Jeżeli nie mówimy o zaawansowanych stadiach choroby, to również dzięki zastosowaniu metod biofizykalych także można się wyleczyć. Mam tutaj na myśli raka piersi u kobiet i raka prostaty u mężczyzn.

U niemal wszystkich chorych na raka piersi i prostaty badania biofizykalne wykazują obecność wirusów enzootycznej białaczki bydła(BLV). Te wirusy, które wywołują białaczkę u krów, znajdowały się w guzach nowotworów piersi. Według przeprowadzonego badania przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley wszystkie produkty krowie i mleczne są skażone tym wirusem. Zadziwiające jest to, jak niewiele oficjalnie wiadomo na ten temat i jak niewiele uwagi temu zagadnieniu poświęcają właściwe organy ds. zdrowia. Skoro nawet małe dzieci padają ofiarą wirusa BLV, to nie powinno nas to dziwić, kiedy kobiety czy mężczyźni po trzydziestce chorują na raka piersi lub prostaty”.

 

„Dlaczego u wszystkich moich pacjentów test na obecność wirusa BLV daje wynik pozytywny? Dlaczego co szósta kobieta w Niemczech w ciągu swojego życia choruje na raka piersi? Dlaczego rak szczególnie często występuje w krajach, w których spożywa się duże ilości produktów mlecznych i mięsa?”.

 

„Ważne jest nie tylko rozpoznanie i wyeliminowanie obciążeń organizmu, ale również zidentyfikowanie ich pochodzenia i unikanie ich w przyszłości. Ostre zakażenia wirusowe, z reguły ma związek z substancjami szkodliwymi dla środowiska, jak PCB, anemia i osłabiona odpornosc są wynikiem działania PCP(pentachlorofenolu), ostre zakażenie pasożytnicze powstaje wskutek niewłaściwych nawyków żywieniowych, a do zakazenia grzybiczego dochodzi w wyniku obciążenia metalami itd. W końcu odżywianie odgrywa ważną rolę w terapii każdego pacjenta, nie tylko tego, który zmaga się z choroba nowotworowa. Zwłaszcza pacjenci onkologiczni powinni bezwzględnie stosować wyłącznie dietę wegańska.”

 

Dr med. Stefan Rastocny: „W przypadku pacjentów onkologicznych nierzadko w organizmie znajduje się co najmniej pięć różnych pasożytów, bakterii, grzybów, wirusów, substancji szkodliwych dla środowiska oraz pół elektrycznych czy śladów napromieniowania. Leczenie jest skuteczne wtedy, gdy odpowiednio zwalczone lub usunięte zostaną wszystkie wyżej wymienione obciążenia, co zresztą zwykle się udaje”.

 

 

 

2.) Doktor Colin Campbell, wybitny naukowiec, biochemik, dietetyk oraz mikrobiolog.

 

Mięso (ogólnie żywność odzwierzęca) stanowiąca maksymalnie 5% diety oraz zero nabiału krowiego, kozi stanowiący maksymalnie 5% diety – Nowoczesne zasady Odżywiania Colina Campbella(jemy głównie rośliny).

 

Dr Compbell: „Poziom hormonów zmienia się pod wpływem składników obecnych w pożywieniu”.

 

Compbell prowadził na Filipinach projekt Rządowej Agencji Pomocy dla Krajów Rozwijających się, wyjaśniający, dlaczego wśród tamtejszych dzieci jest wysoka zachorowalność na raka wątroby, choroby głównie występującej u dorosłych. Odkrył, że dzieci, których dieta zawierała największe ilości białka, najczęściej zapadały na raka wątroby. Jego odkrycia były szokujące.

 

Dieta niskobiałkowa hamowała rozwój nowotworu. Okazało się, że białko w diecie ma tak silne działanie, że zmieniając jego ilość w pożywieniu, możemy „włączać i wyłączać” rozwój nowotworów”. Odkrył, że nie każdy rodzaj białka działa w ten sam sposób. Białkiem, które stale i silnie pobudzało rozwój nowotworu w każdym jego stadium, była kazeina, stanowiąca 87% białek mleka. Bezpieczne okazały się białka pochodzenia roślinnego, w tym białka pszenicy i soi.

 

W historii medycyny eksperymentalnej były to najobszerniejsze badania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na ludziach.

 

Badanie to trwało 27 lat i było hojnie finansowane przez renomowane i wymagające instytucje, głównie Narodowe Instytuty Zdrowia, Amerykańskie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem, Amerykański Instytut Badań nad Rakiem i zostały opublikowane w najlepszych magazynach naukowych.

 

Kolejnym badaniem było wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Cornella, uniwersytetu w Oxfordzie i Chińskiej Akademii Medycyny Prewencyjnej, które wykonano w Chinach i Tajwanie, czego efektem było 8000 istotnych powiązań pomiędzy różnymi składnikami diety i zachorowalnością. Ludzie, których dieta oparta była na produktach roślinnych, byli najzdrowsi i nie cierpieli na choroby przewlekłe.

 

Nawet spożycie stosunkowo nie dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego miało negatywne skutki. Te odkrycia pokazują, że choroby serca, cukrzyca, otyłość mogą ustąpić, jeśli zastosuje się zdrową dietę. Dietą wpływać można na różne rodzaje nowotworów, chorób autoimmunologicznych, zdrowie kości i nerek, choroby oczu i układu nerwowego (m.in. choroba Alzheimera).

 

„Wraz z wzrostem spożycia mięsa, mleka, jaj, ryb, tłuszczu i białka zwierzęcego poziom cholesterolu w krwi wzrasta.”

 

„Poziom cholesterolu we krwi jest ważnym wyznacznikiem ryzyka wystąpienia choroby, im wyższy, tym większe ryzyko zachorowania na raka, miażdżycę, osteoporozę i wiele innych. Wszystkie składniki pożywienia współdziałają, aby stworzyć zdrowie lub chorobę.”

 

„Ci, którzy żyją w dobrobycie, z tego powodu umierają.”

 

„Nie istnieje coś takiego, jak specjalna dieta zapobiegająca nowotworom, czy chorobom serca.”

 

Liczba dowodów zebranych przez naukowców z całego świata pokazuje, że ta sama dieta, która pozwala zapobiegać nowotworom, równie dobrze sprawdza się w walce z otyłością, cukrzycą, kataraktą, zwyrodnieniem plamki żółtej, chorobą Alzheimera, dysfunkcjami poznawczymi, stwardnieniem rozsianym, osteoporozą i innymi chorobami.

 

„Dieta ta przyniesie korzyści każdemu, niezależnie od predyspozycji genetycznych i osobistych obciążeń.”

 

Obecnie istnieje bardzo dużo dowodów na to, że nieprzetworzona dieta roślinna najlepiej przeciwdziała rakowi oraz pomaga w leczeniu tej choroby. Dieta wpływa na nowotwory zarówno na poziomie komórki, jak i populacji.

 

Dane wskazują, ze białko zwierzęce pobudza wzrost guzów.

 

Białko zwierzęce zwiększa poziom hormonu IGF-1, który jest czynnikiem ryzyka raka.

 

Dieta bogata w kazeinę (głównie białko mleka) powoduje, ze do komórek dostaje się więcej kancerogenów, co z kolei powoduje więcej mutacji, a w konsekwencji prowadzi do rozwoju komórek raka, umożliwiając szybszy rozwój guzów po zetknięciu z mutagenem.

 

Dieta oparta na żywności odzwierzęcej zwiększa produkcję żeńskich hormonów reprodukcyjnych w trakcie całego życia kobiety, co z kolei może prowadzić do raka piersi.

 

Na podstawie badań wyłonił się następujący schemat: składniki żywności pochodzenia zwierzęcego zwiększały rozwój guzów, podczas gdy składniki odżywcze z pożywienia roślinnego zmniejszały go.

 

Compbell: „Choroby cywilizacyjne(dobrobytu, nadmiaru konsumpcji): rak(odbytu, płuc, piersi, mózgu u dzieci, żołądka, wątroby, białaczka), cukrzyca, choroba niedokrwienna serca.

 

Nawet spożycie stosunkowo nie dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego miało negatywne skutki. Te odkrycia pokazują, że choroby serca, cukrzyca, otyłość mogą ustąpić, jeśli zastosuje się zdrową dietę. Dietą wpływać można na różne rodzaje nowotworów, chorób autoimmunologicznych, zdrowie kości i nerek, choroby oczu i układu nerwowego (m.in. choroba Alzheimera).

 

„Mechanizmy:

  • białko zwierzęce powoduje zwiększenie produkcji IGF-1 w organizmie, co z kolei zaburza rozwój komórek i ich zastępowanie. Stymuluje to rozwój raka;
  • białko zwierzęce ogranicza wytwarzanie supernaładowanej witaminy D;
  • zbyt duża ilość wapnia, która znajduje się w mleku, również zmniejsza wytwarzanie aktywnej witaminy D;
  • supernaładowana witamina D zapewnia wiele korzyści organizmowi. Długotrwałe utrzymywanie jej na niskim poziomie tworzy środowisko dla rozwoju różnych rodzajów raka, chorób autoimmunologicznych, osteoporozy i innych.”
  •  

Do Campbella po jego wykładach ciągle przychodzili słuchacze, aby opowiedzieć o ich dolegliwościach, czasem dość rzadkich, które minęły, gdy zaczęli stosować tą dietę…

Piotr Warchoł
Latest posts by Piotr Warchoł (see all)