Nowotwory i ich przyczyny oczami:

Rastocny-Stefan

1.) Dr med. Stefan Rastocny:

pionier w tej dziedzinie terapii biofizykalnej z zastosowaniem celowanej terapii częstotliwościowej TFT. Autor "Biorezonans i inne techniki terapeutyczne "

 

„Istnieją dwa rodzaje raka, które występują bardzo często, a których, myślę, bazując na swoich dotychczasowych doświadczeniach, można w prosty sposób uniknąć. 

 

Jeżeli nie mówimy o zaawansowanych stadiach choroby, to również dzięki zastosowaniu metod biofizykalych także można się wyleczyć. 

Mam tutaj na myśli raka piersi u kobiet i raka prostaty u mężczyzn.

 

U niemal wszystkich chorych na raka piersi i prostaty badania biofizykalne wykazują obecność wirusów enzootycznej białaczki bydła(BLV). 

Te wirusy, które wywołują białaczkę u krów, znajdowały się w guzach nowotworów piersi.

 

Według przeprowadzonego badania przez 

Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley wszystkie produkty krowie i mleczne są skażone tym wirusem. 

 

Zadziwiające jest to, jak niewiele oficjalnie wiadomo na ten temat i jak niewiele uwagi temu zagadnieniu poświęcają właściwe organy ds. zdrowia. Skoro nawet małe dzieci padają ofiarą wirusa BLV, to nie powinno nas to dziwić, kiedy kobiety czy mężczyźni po trzydziestce chorują na raka piersi lub prostaty”.

„Dlaczego u wszystkich moich pacjentów test na obecność wirusa BLV daje wynik pozytywny?

 Dlaczego co szósta kobieta w Niemczech w ciągu swojego życia choruje na raka piersi? 

Dlaczego rak szczególnie często występuje w krajach, w których spożywa się duże ilości produktów mlecznych i mięsa?”.

 

Ważne jest nie tylko rozpoznanie i wyeliminowanie obciążeń organizmu, ale również zidentyfikowanie ich pochodzenia i unikanie ich w przyszłości.

Ostre zakażenia wirusowe, z reguły ma związek z substancjami szkodliwymi dla środowiska, jak PCB, anemia i osłabiona odpornosc są wynikiem działania PCP(pentachlorofenolu), ostre zakażenie pasożytnicze powstaje wskutek niewłaściwych nawyków żywieniowych, a do zakazenia grzybiczego dochodzi w wyniku obciążenia metalami itd. 

W końcu odżywianie odgrywa ważną rolę w terapii każdego pacjentanie tylko tego, który zmaga się z choroba nowotworowa. 

Zwłaszcza pacjenci onkologiczni powinni bezwzględnie stosować wyłącznie dietę wegańska.”

 

"W przypadku pacjentów onkologicznych nierzadko w organizmie znajduje się co najmniej pięć różnych pasożytów, bakterii, grzybów, wirusów, substancji szkodliwych dla środowiska oraz pół elektrycznych czy śladów napromieniowania. Leczenie jest skuteczne wtedy, gdy odpowiednio zwalczone lub usunięte zostaną wszystkie wyżej wymienione obciążenia, co zresztą zwykle się udaje".
Rastocny-Stefan
Stefan Rastocny:
Dr med.

2.) Doktor Colin Campbell

wybitny naukowiec, biochemik, dietetyk oraz mikrobiolog.

 

Mięso (ogólnie żywność odzwierzęca) stanowiąca maksymalnie 5% diety oraz zero nabiału krowiego, kozi stanowiący maksymalnie 5% diety – Nowoczesne zasady Odżywiania Colina Campbella(jemy głównie rośliny).

 

Dr Compbell: „Poziom hormonów zmienia się pod wpływem składników obecnych w pożywieniu”.

 

Compbell prowadził na Filipinach projekt Rządowej Agencji Pomocy dla Krajów Rozwijających się, wyjaśniający, dlaczego wśród tamtejszych dzieci jest wysoka zachorowalność na raka wątroby, choroby głównie występującej u dorosłych. Odkrył, że dzieci, których dieta zawierała największe ilości białka, najczęściej zapadały na raka wątroby. Jego odkrycia były szokujące.

 

Dieta niskobiałkowa hamowała rozwój nowotworu. Okazało się, że białko w diecie ma tak silne działanie, że zmieniając jego ilość w pożywieniu, możemy „włączać i wyłączać” rozwój nowotworów”. Odkrył, że nie każdy rodzaj białka działa w ten sam sposób. Białkiem, które stale i silnie pobudzało rozwój nowotworu w każdym jego stadium, była kazeina, stanowiąca 87% białek mleka. Bezpieczne okazały się białka pochodzenia roślinnego, w tym białka pszenicy i soi.

 

W historii medycyny eksperymentalnej były to najobszerniejsze badania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na ludziach.

 

Badanie to trwało 27 lat i było hojnie finansowane przez renomowane i wymagające instytucje, głównie Narodowe Instytuty Zdrowia, Amerykańskie Towarzystwo ds. Walki z Rakiem, Amerykański Instytut Badań nad Rakiem i zostały opublikowane w najlepszych magazynach naukowych.

 

Kolejnym badaniem było wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Cornella, uniwersytetu w Oxfordzie i Chińskiej Akademii Medycyny Prewencyjnej, które wykonano w Chinach i Tajwanie, czego efektem było 8000 istotnych powiązań pomiędzy różnymi składnikami diety i zachorowalnością. Ludzie, których dieta oparta była na produktach roślinnych, byli najzdrowsi i nie cierpieli na choroby przewlekłe.

 

Nawet spożycie stosunkowo nie dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego miało negatywne skutki. Te odkrycia pokazują, że choroby serca, cukrzyca, otyłość mogą ustąpić, jeśli zastosuje się zdrową dietę. Dietą wpływać można na różne rodzaje nowotworów, chorób autoimmunologicznych, zdrowie kości i nerek, choroby oczu i układu nerwowego (m.in. choroba Alzheimera).

„Wraz z wzrostem spożycia mięsa, mleka, jaj, ryb, tłuszczu i białka zwierzęcego poziom cholesterolu w krwi wzrasta.”

 

„Poziom cholesterolu we krwi jest ważnym wyznacznikiem ryzyka wystąpienia choroby, im wyższy, tym większe ryzyko zachorowania na raka, miażdżycę, osteoporozę i wiele innych. Wszystkie składniki pożywienia współdziałają, aby stworzyć zdrowie lub chorobę.”

 

„Ci, którzy żyją w dobrobycie, z tego powodu umierają.”

 

„Nie istnieje coś takiego, jak specjalna dieta zapobiegająca nowotworom, czy chorobom serca.”

 

Liczba dowodów zebranych przez naukowców z całego świata pokazuje, że ta sama dieta, która pozwala zapobiegać nowotworom, równie dobrze sprawdza się w walce z otyłością, cukrzycą, kataraktą, zwyrodnieniem plamki żółtej, chorobą Alzheimera, dysfunkcjami poznawczymi, stwardnieniem rozsianym, osteoporozą i innymi chorobami.

 

„Dieta ta przyniesie korzyści każdemu, niezależnie od predyspozycji genetycznych i osobistych obciążeń.”

 

Obecnie istnieje bardzo dużo dowodów na to, że nieprzetworzona dieta roślinna najlepiej przeciwdziała rakowi oraz pomaga w leczeniu tej choroby. Dieta wpływa na nowotwory zarówno na poziomie komórki, jak i populacji.

 

Dane wskazują, ze białko zwierzęce pobudza wzrost guzów.

 

Białko zwierzęce zwiększa poziom hormonu IGF-1, który jest czynnikiem ryzyka raka.

Dieta bogata w kazeinę (głównie białko mleka) powoduje, ze do komórek dostaje się więcej kancerogenów, co z kolei powoduje więcej mutacji, a w konsekwencji prowadzi do rozwoju komórek raka, umożliwiając szybszy rozwój guzów po zetknięciu z mutagenem.

 

Dieta oparta na żywności odzwierzęcej zwiększa produkcję żeńskich hormonów reprodukcyjnych w trakcie całego życia kobiety, co z kolei może prowadzić do raka piersi.

 

Na podstawie badań wyłonił się następujący schemat: składniki żywności pochodzenia zwierzęcego zwiększały rozwój guzów, podczas gdy składniki odżywcze z pożywienia roślinnego zmniejszały go.

 

Nawet spożycie stosunkowo nie dużej ilości produktów pochodzenia zwierzęcego miało negatywne skutki. Te odkrycia pokazują, że choroby serca, cukrzyca, otyłość mogą ustąpić, jeśli zastosuje się zdrową dietę. Dietą wpływać można na różne rodzaje nowotworów, chorób autoimmunologicznych, zdrowie kości i nerek, choroby oczu i układu nerwowego (m.in. choroba Alzheimera).

Mechanizmy:

Do Campbella po jego wykładach ciągle przychodzili słuchacze, aby opowiedzieć o ich dolegliwościach, czasem dość rzadkich, które minęły, gdy zaczęli stosować tą dietę…

Choroby cywilizacyjne - wynikające z dobrobytu, nadmiaru konsumpcji: rak(odbytu, płuc, piersi, mózgu u dzieci, żołądka, wątroby, białaczka), cukrzyca, choroba niedokrwienna serca.
Colin Campbell
Dr med.

3) Tamara Lebedewa

chemiczka o międzynarodowej sławie i posiadaczka sześciu patentów. Kierowniczka Instytutu Badawczego a następnie Kierownik Działu Technologii Przyszłości. Prowadzi badania w dziedzinie mikroorganizmów chorobotwórczych.

„Wiele osób nie ma pojęcia, co dzieje się we wnętrzu ich ciała. Gdyby mogli zajrzeć do swojego wnętrza, z pewnością byliby przerażeni: w jamie ustnej, drogach oddechowych, genitaliach, żołądku i jelicie, krwi i limfie oraz na skórze hasają miliony mikroorganizmów: grzybów, pierwotniaków, bakterii i wirusów. Wiele z nich to jedno lub wielokomórkowe pasożyty żyjące na koszt naszego organizmu. Te darmozjady należą do najważniejszych przyczyn rozwoju nieuleczalnych chorób. Mało kto jednak wie, że mogą one wywoływać niezliczone dolegliwości.

Do najbardziej niebezpiecznych mikroorganizmów należą rzesistki. Te jednokomórkowe wiciowce wywołują raka oraz choroby serca i układu krążenia.”

 

 

„Niewidoczne gołym okiem czynniki chorobotwórcze czaja się wszędzie: w powietrzu, w glebie, w wodzie słodkiej i słonej, na drzewach, w kleszczach, ptakach, gadach, zwierzętach dzikich i domowych. Przykładowo – oddychamy powietrzem, które jest zanieczyszczone pierwotniakami takimi jak lamblie czy ameby, kąpiemy się w zbiornikach wodnych, które przez dłuższy czas nie były czyszczone, lub idziemy do brzozowego lasku, w którym szczególnie dobrze czują się kleszcze – we wszystkich tych przypadkach istnieje wysokie ryzyko zainfekowania. Ryzykowne jest także spożywanie niemytych warzyw, czy słabo wysmazonego mięsa. Szczególnie duże ryzyko dla zdrowia niosą ze soba stosunki płciowe: wraz z ich liczba dramatycznie rośnie ryzyko zakażenia. Oprócz genitaliów również odbyt oraz jama ustna są głównymi bramami wejściowymi dla pasożytów.”

„Ale co powinien zrobić człowiek, gdy dowie się, jacy nieproszeni goście go zamieszkują? Jednego nie powinien robić w żadnym wypadku: wpadać w panikę i walić w nie łopata. Wtedy te małe intruzy zezloszcza się i pokażą całą swoją siłę. W końcu robaki, pierwotniaki, bakterie i wirusy nie zamieszkują twojego organizmu od wczoraj. Są już tam od dawna i z pewnością wywołały już wiele chorób.

Kiedy już dowiemy się o istnieniu chorobotwórczych zarazków w naszym organizmie, nasze zadanie polega na tym, aby uwolnić od nich nasze ciało stopniowo. Istnieją na to dwa sposoby.

Najpierw musimy oczyścić jelito, a potem również inne narządy. Po drugie – musimy możliwie jak najbardziej utrudnić życie robakom, bakteriom i wirusom, wzmacniając nasza odporność, dobrze odżywiając się i dużo ruszając.

Wszystko to ma sens tylko wtedy, gdy zagwarantujemy sobie, że ponownie się nie zarazimy – przez wodę pitną, produkty spożywcze, przez ludzi, zwierzęta, glebe i brudne przedmioty w kuchni czy łazience.”

Aby móc dobrze się przygotować do walki z tą straszną chorobą, należy wiedzieć, że przyczyny cierpienia należy szukać w pasożytach i mikrobach.

Organizm musi zostać oczyszczony z niestrawionych resztek pokarmu oraz jedno i wielokomórkowych pasożytów, a także z ich trujących produktów przemiany materii. W tym celu muszą zostać otwarte kanały, przez które organizm samodzielnie wydali obumierające pasożyty.

Każdy z nas może samodzielnie oczyścić organizm i wspierać swoje zdrowie. 

Walka z pasożytami musi zostać przeprowadzona ostrożnie i prowadzi do całkowitego wyzdrowienia.

Oczyszczanie służy profilaktyce chorób, ponieważ czysty organizm jest warunkiem tego, by w ogóle nie zachorować na raka i całą resztę chorób.

Oczyszczanie pomaga również tym osobom, które z powodu bardzo zaawansowanego zakażenia najbardziej niebezpiecznymi pasożytami, takimi jak rzęsistki, cierpią już na tak zwane nieuleczalne choroby, np. raka czy choroby serca i układu krążenia. Takie osoby są pełne trucizn, niestrawionych resztek pokarmu, niezliczonych pasożytów i mikrobów. Jako, że znacznie one osłabiają one organizm i uszkadzają układ trawienny, należy się ich pozbyć przed rozpoczęciem ataku na główne czynniki chorobotwórcze. 

Właśnie dlatego leczenie raka i innych „nieuleczalnych” chorób zaczyna się zawsze od oczyszczenia jelita oraz wynikającego z tego oczyszczenia innych narządów”.

Z czasem agresywność pasożytów rośnie. Dużą rolę odgrywają przy tym także czynniki wtórne; infekcje wirusowe, grzybicze  i inne, promieniowane radioaktywne, złe odżywianie, niezdrowy styl życia oraz brak ruchu.

Robaki bytujące w naszym jelicie stanowią duży problem dla naszego zdrowia. Te wielokomórkowe pasożyty bytują przeważnie w układzie trawiennym i związanymi z nim narządami. Zabierają one człowiekowi potrzebne mu substancje odżywcze i wydzielają trujące produkty przemiany materii. Te szkodliwe substancje dostaja się przez ścianę jelita do krwi i limfy. Szczególne niebezpieczeństwo powstaje, gdy robaki wędrują z jelita do innych tkanek lub narzadów takich jak wątroba, trzustka czy pęcherzyk żółciowy.”

Robaki należą do czynników rakotwórczych, podobnie jak szkodliwe promieniowanie, złe warunki środowiskowe, niezdrowy tryb życia i źle odżywianie.

Do wtórnych czynników rakotwórczych należy zaliczyć, oprócz robaków, chorobotwórcze grzyby, wirusy i bakterie. Zmuszają one bowiem rzesistki do ucieczki z jam oraz krwi do tkanek i narządów i do tworzenia tam kolonii, które przez medycynę konwencjonalna nazywane są guzami czy zakrzepami (w naczyniach krwionośnych).

4) Max Gerson

niemiecki lekarz i naukowiec.

„Nadszedł czas, abyśmy zrozumieli, ze sposób odżywiania jest potężnym sojusznikiem procesu uzdrawiania” – Max Gerson

 

Gdy terapie Gersona pozwalają wyzdrowieć ponad 50 procent poważnie chorych ludzi, nawet osobom z zaawansowanymi nowotworami to w 1946 roku dr Gerson został pierwszym lekarzem, który przedstawił komisji senatu Stanów Zjednoczonych osoby wyleczone z nowotworów.

 

Doktor Gerson zauważył, że kiedy zwierzęta przestawiają się na pokarmy stałe, raz na zawsze przestają pić mleko.

 

Ponadto, budowa ludzkiego organizmu przypomina budowę organizmu zwierząt roślinożernych.

 

Doktor Max Gerson stwierdził na tej podstawie, że ludzie z problemami zdrowotnymi powinni odżywiać się tylko owocami, warzywami i ziarnami.

 

Niemal każdy pracownik służby zdrowia i większość osób z niej korzystających zdaje sobie obecnie sprawę, że ponad 70 procent chorób nowotworowych jest w jakiś sposób powiązanych ze sposobem odżywiania. Skażone pożywienie stanowi wręcz główna przyczynę nowotworów piersi oraz okrężnicy/odbytu, a także nowotworów płuc u osób niepalących. Badania z zakresu nauk medycznych każdego roku dostarczają nowych dowodów na to, że spożywane przez nas jedzenie ma ogromny wpływ na to, czy zachorujemy, a także czy będziemy w stanie go wyleczyć, jeżeli przybierze formę złośliwa.

 

Następne co zauważył doktor Gerson, to to, że systemy komórkowe i tkanki ciała wydzielają również produkty przemiany materii, które nagromadziły się przez lata w organizmach pacjentów w skutek kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem, zanieczyszczona woda, dodatkami do żywności, wirusami, drobnoustrojami i innymi toksycznymi rzeczami. Aby nie przeciążać wątroby, która odfiltrowuje te trucizny z krwi, zalecil oczyszczanie wątroby, by otworzyć drogi żółciowe i pomoc wątrobie usunąć nagromadzone w ciele toksyny.

Kiedy doktor Gerson badał swoich pacjentów z nowotworami, wykrył w ich organizmach ogromną liczbę toksyn.

 

Oczyszczanie wątroby jest bardzo ważne, bo kiedy w ciele znów zaczynają funkcjonować wszystkie mechanizmy ochronne, jest ono w stanie zniszczyć tkankę nowotworową, rozłożyć ja i wydalić.

 

Dzięki odpowiedniej diecie całe ciało zdrowieje – bo bez względu na to, czy obserwujemy pacjenta cierpiącego na artretyzm, rozedmę płuc, zapalenie okrężnicy, stwardnienie rozsiane, nadciśnienie, chorobę serca, cukrzycę albo któraś z wielu innych ostrych lub chronicznych chorób zwyrodnieniowych, jego stan ulega znaczącej poprawie.

 

Dr Gerson wyróżnił dwie podstawowe przyczyny wszystkich chronicznych chorób: niedobory i zatrucie. Problem niedoborów został przez niego rozwiązany za sprawą ogromnych ilości substancji odżywczych, które zawarte są w przyjmowanych co godzinę sokach wyciskanych z organicznych warzyw i owoców.

 

Dr Gerson zauważył, że picie soków pomaga oczyścić nerki, ale sprawia jednocześnie, że tkanki chorych pacjentów uwalniały zgromadzone przez siebie toksyny do krwiobiegu. Owe trujące związku były następnie odfiltrowane przez wątrobę, która zalecał codziennie oczyszczać.

 

Aby pacjent mógł pokonać nie mal każda chorobę, niezbędne jest przywrócenie normalnego funkcjonowania wątroby i innych podstawowych narządów poprzez naturalne oczyszczanie organizmu.

 

Medycyna wreszcie zaczela akceptować, ze sposób odżywiania jest powiązany ze wszystkimi rodzajami chorób.

 

Aby zapobiegać wszelkiego rodzaju chorobom zwyrodnieniowym, bez wątpienia należy unikać białka pochodzenia zwierzęcego. Dr Gerson na co najmniej 8 miesięcy wyłączał z diety swoich pacjentów białko pochodzenia zwierzęcego.

 

Podstawowym celem terapii Gersona jest oczyszczenia ciała i dostarczenie mu dużej ilości substancji odżywczych pochodzących ze zdrowych produktów spożywczych, co wywiera korzystny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Pozwala ona także oczyścić organizm ze wszystkich toksycznych związków, takich jak konserwanty żywności, perfumy, kosmetyki, wzmacniacze zapachu, barwniki, herbicydy, fluorki, chlorku, trujące metale, resztki pestycydów, artykuły sanitarne i wiele innych substancji zanieczyszczających środowisko.

 

Terapia Gersona, czyli wzmacnianie i oczyszczanie organizmu regeneruje i pobudza fizjologię całego organizmu. Pozbycie się z organizmu złych produktów przemiany materii sprawia, że nie truje się on własnymi metabolitami.

Piotr Warchoł
Latest posts by Piotr Warchoł (see all)